ژاپن 2 – کلمبیا 1؛ اولین پیروزی تاریخ آسیا برابر آمریکای جنوبی

0

در جام جهانی 2018 برای اولین‌بار یک تیم آسیایی موفق شد یک تیم را از آمریکای جنوبی شکست دهد. عصر امروز و در اولین بازی گروه هشتم رقابت‌های جام جهانی، تیم ملی ژاپن موفق شد تیم ملی کلمبیا را شکست دهد. این بازی که در ورزشگاه موردویای سارانسک برگزار شد با پنالتی و اخراج دقایق ابتدایی مدافع کلمبیا سروشکل جنجالی به خود گرفت.
سامورایی‌ها برخلاف پیش بینی‌ها بازی را بسیار تهاجمی شروع کردند و خیلی زود موفق شدند یک ضربه پنالتی به دست بیاورند. شوت مهاجم ژاپن و برخورد آن به دست کارلوس سانچس در محوطه جریمه کلمبیا، علاوه بر اخراج یک ضربه پنالتی برای تیم ملی ژاپن به ارمغان آورد، این تصمیم داور با واکنش و اعتراض تند کلمبیایی‌ها همراه بود اما این اعترضات مورد قبول داور قرار نگرفت.

تیم ملی ژاپن

پس از کش و قوس‌های فراوان شینجی کاگاوا پشت ضربه پنالتی ایستاد و موفق شد دروازه اوسپینا گلر کلمبیا را در دقیقه ششم بازی باز کند. بعد از این گل کلمبیای ده نفره به دنبال جبران نتیجه بود و حملات فراوانی را روی دروازه ژاپنی‌ها انجام داد و در نهایت آن‌ها  موفق شدند قبل از پایان وقت قانونی نیمه اول و در دقیقه 40  توسط دیوید کینترو به گل مساوی برسند.
در نیمه دوم هر دو تیم بازی را تهاجمی دنبال کردند قصد داشتند برنده از بازی بیرون بیایند، با توجه به 10 نفره بودن کلمبیا، ژاپنی‌ها حملات زهردارتری را شکل می‌دادند و بالاخره در یکی از این حملات سامورایی‌های پرتلاش موفق شدند دروازه کلمبیا را برای بار دوم باز کنند. این گل در دقیقه 73 و توسط اوساکو وارد دروازه اوسپینا شد تا در نهایت بازی با نتیجه 2-1 به سود ژاپنی‌ها به پایان برسد. این پیروزی دومین پیروزی یک تیم از قاره‌های آسیا و آفریقا در جام جهانی 2018 و اولین پیروزی یک تیم آسیایی برابر تیمی از آمریکای جنوبی بود.

پاسخ دهید

هدیۀ خوش آمد گویی بتکارت
error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید