اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸ ؛ جدال جاد ترامپ و دامنیک دِیل

0

اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸ ؛ جدال جاد ترامپ و دامنیک دِیل

رقابت‌های اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸ دومین تورنومنت معتبر اسنوکر در جهان است که هر ساله در شهر یورک (York) انگلستان  و در سالن باربیکِن سنتِر (Barbican Center) برگزار می‌شود. اسنوکر قهرمانی بریتانیا از رقابت‌هایی است که امتیاز آن در رده بندی کلی اسنوکربازان در رنکینگ جهانی بسیار موثر است. جایزه‌ی مشخص شده برای این رقابت‌ها برای نفر اول ۱۷۰ هزار پوند است.

این رقابت‌ها برای نخستین بار در سال ۱۹۷۷ برگزار شد و از آن‌ پس همواره یکی از مهم‌ترین مسابقات اسنوکر جهان بوده‌است. رانی اُسالیوان و اِستیو دیویس هرکدام با کسب ۶ عنوان قهرمانی در این رقابت‌ها رکورددار هستند. اِستفِن هِندری نیز ۵ بار جام قهرمانی در این رقابت‌ها را بالای سر برده‌است. رانی اُسالیوان مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌ها نیز هست و در دوره‌ی گذشته با شکست شاون مورفی توانست این عنوان را از آن خود کند.

رقابت‌ها در دور اول تقریبا بدون هیچ شگفتی‌ای به پایان رسید و بازیکنان برتر رنکینگ جهانی مثل ترامپ، نیل رابرتسون، مارکو فو و جان هیگینز توانستند حریفان خود را از پیش رو بردارند. تنها شگفتی دور اول شکست شاون مورفی قهرمان دو دوره‌ی این رقابت‌ها در مقابل حریف چینی بود. مورفی در کمال ناباوری و با نتیجه‌ی ۶-۳ بازی را به حریف خود واگذار کرد تا نخستین شگفتی مسابقات را رقم زده‌ باشد.

اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸

ترامپ و دِیل ؛ نبرد حساسِ دور دوم

اکنون اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸ بریتانیا به دور دوم رسیده است و بازی‌ها از حساسیت بالاتری برخوردارند. در دور دوم جاد ترامپ و دامنیک دِیل به هم رسیده‌اند و نبردشان یکی از بازی‌های جذاب این دور خواهد بود. مسابقه‌ی ترامپ و دیل در واقع، رقابت بین دو نسل متفاوت از اسنوکربازان است. دیل بیست و هفتمین فصل حرفه‌ای خود را تجربه می‌کند و در مقابل ترامپ در چهاردهمین فصل حرفه‌ای خود به سر می‌برد.

ترامپ که تقریبا در بهترین فرم دوران حرفه‌ای خود به سر می‌برد، در حالی پا به این مسابقه می‌گذارد که در دور نخست موفق شد با نتیجه‌ی ۶-۰ دیوید لیلی را از پیش رو بردارد و حتی دو بِرِیک ۱۰۰ امتیازی نیز از خود ثبت کند. ترامپ قبل از این مسابقات نیز در رقابت‌های ایرلند شمالی موفق شد با شکست رانی اُسالیوان عنوان قهرمانی را ازآن خود کند. ترامپ اکنون در صدد کسب دومین عنوان قهرمانی فصل خود است.

در سوی دیگر اما دامنیک دِیل قرار دارد که با وجود سال‌های زیادی که در سطح اول اسنوکر جهان گذرانده هرگز نتوانسته از ستارگان اصلی اسنوکر باشد. او در مجموع ۲۷ سال دوران حرفه‌ای خود تنها موفق به کسب ۴ عنوان قهرمانی اسنوکر شده‌است.

دیل موفق شد در دور نخست اسنوکر قهرمانی بریتانیا ۲۰۱۸ جرارد گرین را با نتیجه‌ی ۶-۴ شکست دهد و حریف ترامپ در این دور شود. دیل و ترامپ تا پیش از این مسابقه ۸ بار در مقابل هم قرار گرفته‌اند که سهم ترامپ ۷ پیروزی و سهم دیل تنها ۱ پیروزی بوده‌است که در مسابقات مسترز شانگهای به دست آمده‌است.

با توجه به تاریخچه‌ی بازی‌های این دو در مقابل هم پیش‌بینی می‌شود ترامپ بتواند حریف ولزی خود را شکست دهد.

این بازی ساعت۱۶:۳۰ روز شنبه در سالن باربیکن سنتر برگزار می‌شود.

پیش‌بینی مسابقات اسنوکر در سایت بتکارت

پاسخ دهید

هدیۀ خوش آمد گویی بتکارت
error: !در صورت نیاز به کپی مطالب با ما تماس بگیرید